KİLO YÖNETİMİ DANIŞMANLIĞI

apple-breakfast-bright-2837005

Kilo Yönetimi Danışmanlığı (12 haftalık program)

Ben 21 günde herşeyin kalıcı bir şekilde değişebileceğini gerçekci bulmuyorum. Yeni bir yaşam tarzına geçmek ve orada kalabilmek, alışkanlık edinmek için daha fazla süreye ihtiyacımız var. Sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam da bu bağlamda  bana göre en emek ve istikrar isteyen anlayışlardan birisi.

Istikrarsa duygusal durumunuz, gectiğiniz şuanki dönem ve yemekle nasıl bir bağlantı kurduğunuzla çok yakından alakalı. Neyi ne zaman, ne kadar ve niçin yediğiniz uzun vadeli sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanmak için en önemli faktör.

Duygusal yemek yemek, ne kadar sağlıklı beslenmenin ne demek olduğunu bilsek te, bizi istikrardan alıkoyan, alışkanlık sağlamamızı önleyen ilk sebeplerden birisi.

Biz bu programda 12 haftada  kilo verirken, bu konuyu derinlemesine ele alıyoruz. Farkındalıkla yemeğe yaklaşıyor ve bu yöndeki davranış modelimizi mercek altına alıp, orada kalıcı degişimleri hedefliyoruz.

Yeme davranış modelinizi ögrendiğinizde, kendinizi tanımaya başlıyorsunuz. Insan kendini ne kadar tanırsa o kadar doğru adımlar atar. Bu da mutlulugun temel anahtarıdır zaten.

Hızlı diyetler sizi sadece psikolojik ve bedenen yorar. Araştırmalarda  çok sık hizli diyet yapıp, kilo verip sonra yine alanlarda depresyona cok sık rastlanıyor.

Demek isterim ki, hızlı diyetler artık modasını yitiriyor. Çünkü artık bilinçleniyoruz.

 

Kimler için bu danışmanlık anlamlı?

  • Her yaz çeşitli sert diyetler deneyip, yaz biter bitmez verdiğiniz kiloları hatta daha fazlasını tekrar aldıysanız. Bu yüzden diyet yapmaktan bıktıysanız ve artık kalıcı bir çözüm arıyorsanız.

 

  • Hızlı diyetlerin psikolojinizi, sağlığınızıve metabolizmanızı ne kadar yorduğu ve en kalıcı yöntemin uzun vadeli programlar olduğunun (artık) bilincindeyseniz.

BU DANIŞMANLIK BANA İYİ GELECEK

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart